Голодомор – трагедія української нації

Новини, Шкільні новини

IMG_0400Голодомор – це соціально-економічне явище, що виявляється у позбавленні населення мінімуму необхідних продуктів харчування та призводить до його вимирання та негативної зміни демографічної та соціальної структури населення.

“Голодомор 1932-1933 рр. був страшним злочином сталінського режиму. Він був спровокований радянським керівництвом з метою масового вступу селян до колгоспів. Поставлені перед селянами плани хлібозаготівлі були завищеними й економічно не обґрунтованими. Хоча політика колективізації дозволила збільшити збір зерна, але труднощі із заготівлею залишилися.

Постачання хліба на користь держави здійснювалося внаслідок додаткової хлібозаготівлі. Фактично це означало застосування вже відомої політики продрозкладки. Знесилені селяни не змогли ефективно провести посівну компанію навесні 1932 року. План здачі хліба державі опинився під загрозою зриву. Водночас почався голод. Голодні люди збирали колоски пшениці, залишені на полях, щоб прогодувати.

На початку 1933 р. в Україні фактично не залишалося запасів продовольства. Дії партійного керівництва прирекли мільйони людей на повільну мученицьку смерть. Голод охопив також інші зернові райони Поволжя, Кубань, Північний Кавказ. Але найжахливіших масштабів голод набув саме в Україні. Люди вмирали цілими селами; живі не мали змоги ховати померлих. Часто зустрічалися випадки людожерства і трупожерства. А цього часу на сусідніх залізничних станціях під збройною охороною знаходилися тисячі пудів зерна, призначеного для вивозу, у тому числі – за кордон.

Голодомор став для України національною катастрофою. За різними даними, голодною смертю померло 3,5 до 9 млн. осіб – точні цифри вже навряд чи будуть з’ясовані.

Лише наприкінці 1980-х 1990-х рр.. з’явилися наукові статті про голодомор, спогади очевидців, публікації в пресі; складено мартиролог жертв голодомору, щороку проводять дні їх пам’яті”.

Учні нашої школи провели невеличку лінійку-мітинг у пам’ять тим, хто загинув у ті страшні роки. Вони навели деякі факти того часу, прочитали зворушливі вірші та вшанували хвилиною мовчання усіх полеглих тоді людей. А наприкінці прозвучали слова:

«Боріться за державу, українці,
Не допустіть до своїх доль чужинців.
Плекайте землю, бережіть свій хліб.
Щоб голоду не було і повік.».

А вже 28 листопада учні та працівники школи вшанували всіх померлих запаливши свічку пам’яті на своїх вікнах, світлини можна побачити у спільноті вконтакті.

IMG_0388IMG_0389

Переглядів: 361