Ми подорожуємо…

Для учнів, Новини, Новини з класів, Шкільні новини

Учні 9А класу завітали у чудове історичне місто Львів. Там вони відвідали екскурсії, які розкривають все багатство та вишуканість цього місця.

 Екскурсія «Вулицями старого Львова» дозволила оглянути центральну частину Львова. 

Під час екскурсії ми побачили центральну площу Ринок, де розміщено 45 будинків, кожен з яких має свою історію. В одному з них було відкрито першу регулярну пошту, в іншому містилося консульство Венеції, ще в іншому ставилися своєрідні рекорди. Площа Ринок була славна колись, славна вона і тепер, – тут знаходяться популярні заклади, як наприклад, ресторани Криївка та Копальня кави. Дорогою до єврейського кварталу навідалися до Львівської майстерні шоколаду. Минаючи Музей зброї, виходимо до Руського кварталу, де нашу увагу привертає комплекс Успенського собору (XVI-XVII ст.). Пам’ятники друкарю Івану Федоровичу та художнику Никифору Дровняку знаходяться поруч із Домініканським костелом. “Тільки Богу честь і слава” сповіщає напис на фасаді храму. В Аптеці-музей придбали унікальні ліки та сувеніри, а біля ресторану Гасова лямпа – присіли за стіл поруч із винахідником Яном Зегом та завітали до  Італійського дворику. Оглядаючи Вірменську церкву, пізнаємо історію львівських вірмен. Далі маршрут проліг повз величну Римо-католицьку катедру та  унікальну каплицю Боїмів, площу І. Підкови. Домініканський собор та маєстатичний комплекс Успенської церкви  не залишили байдужим нікого. Потім ми  ознайомились з рештками львівських фортифікацій, почули про облоги та героїчну оборону міста, про легенди і бувальщини пов’язані з львівськими євреями та монахами бернардинцями, і ще багато цікавого.

МУЗЕЙ ЗБРОЇ 

  Музей-Арсенал – експозиційний відділ Львівського історичного музею, відкритий  в приміщенні колишнього Міського арсеналу – визначної пам’ятки архітектури XVI століття. В експозиції представлено зразки старовинної зброї з більш як 30 країн світу.

КОРОЛІВСЬКІ ПАЛАТИ

Другий поверх будинку №6 на площі Ринок займають так звані королівські палати, які охоплюють чотири зали цієї кам’яниці. Так, одразу при вході у королівські зали видніються прекрасно оформленні інтер’єри приміщень. Оформлення здебільшого виконане у стилі пізнього класицизму. У королівських залах, які просто захоплюють своєю красою, знаходиться експозиція відділу “Історичні коштовності”. Це надзвичайно цінні пам’ятки XVII — XVIII ст. – екземпляри живопису, різноманітні скульптури, годинники, музичні інструменти та ордени й нагороди різних країн Європи. Також у королівських палатах зібрано велику колекцію меблів доби Середньовіччя та епохи Ренесансу. Крім того, у королівських палатах знаходиться велика колекція срібних виробів, виконана у витонченому художньому оформленні.

На другий день ми відвідали дуже популярний маршрут середньовічними фортецями та замками, які неначе підковою оперезують Львів.

Замки «Золотої підкови»  Олесько-Підгірці-Золочів

Починається екскурсія з відвідання найдревнішого зі збережених на Львівщині ще з давньоруських часів Олеського замку, який першим в Україні став замком-музеєм. Власне тут народився король Польщі Ян ІІІ Собеський, провів свої дитячі роки гетьман Богдан Хмельницький. У замку зберігються цінні музейні експонати: картини, скульптури, меблі, ззовні замку привертає увагу збережена звичайна для середньовіччя відкрита система каналізації.

Далі – у Підгірці, де на замовлення коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського французькі архітектори Андре дель Аква та Гійом де Боплан побудували палацовий комплекс дивовижної краси. Він вважався одним з найкращих у цілій Європі. Пам’ятаєте, куди д’Артаньян привозив підвіски? Саме Підгорецький замок був вибраний на роль Лувра у фільмі про трьох мушкетерів.

У замку раніше часто проходили урочисті прийоми, бали, паради. Не раз бували у палаці і визначні європейські монархи. Кажуть, саме Підгірці надихнули московського царя Петра І на створення Петергофу. Періодично сюди приїжджали лицарі після битв, щоб відпочити і розважитися. Не дивно, що інколи тут розгорялись страшні драматичні події, внаслідок яких Підгорецький замок отримав славу одного з націкавіших замків з привидами. Тому на екскурсію у його підземелля рекомендується спускатись лише емоційно стійким туристам – адже там можливі таємничі зустрічі з неймовірним!

Далі наш шлях пролягає до давнього міста Золочева. Замок у Золочеві являє собою справжню фортецю 17 ст., побудовану за голандською системою: високі земляні вали, укріплені зовні кам’яною стіною. Тому штурмувати його було дуже складно. На сьогодні у замку відкрито для огляду королівський та китайський палаци. Багато цікавих експонатів у музеях замку. А праворуч від входу в замок лежать великі камені з викарбуваними готичними літерами. Кажуть, що вони були виготовлені орденом тамплієрів, бо в неподалік розташованому місці колись був їхній лицарський замок.

Фотозвіт

За матеріалами Токової В.В.

Переглядів: 239