Молодші школярі та рідна мова!

Новини, Новини з класів, Шкільні новини

Початкова школа активно долучилася до святкування Міжнародного дня рідної мови. Примітно, що менші школярі в основному всі прийшли цього дня у вишиванках!
Так, у 1-А класі активно відсвяткували День рідної мови. В класі були проведені цікаві мовні ігри, конкурс знавців мови, дітлахи переглянули мультфільм про мову «Лепетуни».

У 1-Б класі святковий день почався із гарного настрою і яскравих вишиванок! Спочатку влаштували фотосесію в класі. Із задоволенням послухали виступ старшокласників, які розказали про це свято і показали виставу. Потім разом із класоводом грали у мовні ігри. А ще організували самі собі екскурсію школою і прочитали цікаві повідомлення і вирази, що були розміщені на усіх дверях школи. Ще раз пофотографували у фотозоні Лепетуна. На завершення переглянули мультфільм «Лепетуни».
Школярики 2-А класу поринули у багатющий, захоплюючий і чарівний світ краси рідної української мови. Дали відповіді на запитання: яку мову вони вважають рідною і чому? Уважно послухали хвилинку-цікавинку про рідну мову, яку дбайливо приготували для малят учні старших класів. А ще – познайомилися з «Лепетунами», пограли у «Шифрувальників», розкрили секрети магів у «Магічних квадратах».
Для 2-Б класу було проведено виховну годину на тему «Бережімо рідну мову». Дітям також сподобалася вікторина, пояснення Лепетунчика. Співали пісні «Мамина сорочка», «Музика рідного дому», «Земле моя». Вишиванки у класі надали ще більше урочистості святу!
Учні 3-А класу дізналися багато цікавого про рідну мову, також грали у лінгвістичні ігри не лише на уроках, а й на перервах! Адже різна мова – не лише мова навчання. Це наше життя! Дітям сподобалася фотозона – безліч фотографій і позитиву!
Учні 3-Б класу також люблять рідну мову! Вони складали вірші про мову, відгадували ребуси та грали в лінгвістичні ігри.
До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучився і 4-А клас. Під гаслом «Мова – духовний скарб нації» в класі була проведена інтелектуальна гра «Кращий знавець української мови». Метою гри було виховувати любов до рідної мови, бажання глибше вивчати її, формувати розуміння того, що наша українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу, яку порівнюють з ніжною калиною та співом солов’я. Гра проходила в три етапи. Перший тур – відбірковий, другий тур – півфінал, третій тур – фінал. Вітаємо переможців, які дійшли до фіналу: Черненко Єлизавету, Вискварку Олександра, Пустовіт Анну, Даниленко Катерину, Пугач Ангеліну, Альбердієву Софію, Деркача Даніїла.
Міжнародний день рідної мови в 4-Б класі розпочався бесідою про українську мову. Потім учні грали в мовні ігри “Іменники на одну букву”, “Спіймай частину мови”, “Розвідники”, “Складовий аукціон”, “Мовна павутинка”, “Мовна математика”. Діти з захопленням розгадували зашифровані слова, ребуси. Ще до класу завітали старшокласники з цікавою пізнавальною програмою про нашу рідну мову. Було весело!

Матеріали надали класоводи 1-4 класів

Більше фото на Фейсбуці