“Морська казка” в 5-А та ще дещо…

Для учнів, Новини, Новини з класів, Шкільні новини, Школа батьківства

Учні 5А класу, що полюбляють прогулянки гарним містом,  бажали побачити усе найкраще та найважливіше у центрі Києва. Мріяли побачити, хто живе на дні морському, але найближчим часом не збиралися до моря або океану.  Тоді було вирішено  поїхати на екскурсію до столиці України, прогулятися вулицями древнього міста, дізнатися про кругообіг води в природі у водно-інформаційному центрі та  відвідати  океанаріум «Морська казка».

   І ось, 21 квітня… лише три години поїздки у комфортабельному автобусі – і ми на місці…

У супроводі екскурсовода Анатолія Мефодійовича учасники екскурсії отримали повну картину вражень про центральну частину Києва, про деякі пам’ятки, будівлі, вулиці міста, про основні історичні факти й події сьогодення у житті української столиці.

Потім було відвідування водно-інформаційного центру (неофіційна назва Музей води), розташованого у спорудах першого київського централізованого водогону, побудованих в 1872 та 1876 роках за проектом архітектора Олександра Шіле.

  Експозиція центру розповідає про роль води у природі та житті людей, про історію Київського водогону, технології очищення та транспортування води до споживача, водовідведення та очищення стічних вод. Учнів 5А класу інформували стосовно цінностей водних ресурсів та поглиблення усвідомлення важливості їх збереження та раціонального використання.

   Під час подорожі в світ води діти спостерігати за таненням льодовиків, зародженням дощу та виверженням гейзерів. Спробували змінити русло річки на макеті, побавитись з великими мильними бульбашками, познайомитись із живими рибами — японськими коропами кої.

 Потім проїхавшись на київському метро, океанаріум «Морська казка» відчинив перед нами свої двері. Тут діти побували в  кількох залах, присвячених різним морським мешканцям. Перша експозиція, розміщена в перевернутому затонулому кораблі, познайомила зі світом коралів. Ці безхребетні тварини відчувають тут себе вельми затишно, і, розростаючись, набувають різних химерних форм. В ілюмінаторі можна було побачити омарів, креветок і медуз. Найцікавішим місцем океанаріуму є підводний тунель. Від морських істот відвідувачів захищає скло товщиною 8 см. Перебуваючи в цілковитій безпеці, ми спостерігали за акулами, черепахами, рибою-собакою (вона ж риба-фугу, з якої роблять популярну в країнах Азії страву) та іншими мешканцями глибин. Вихід із підводного тунелю оформлено у стилі корабля «Наутилус» капітана Немо. В ілюмінаторах човна можна побачити зграйки чудернацьких кольорових рибок, які плавають безперестанку туди-сюди. Окрасою океанаріуму «Морська казка» є здоровенний акваріум, де мешкають три чорнопері рифові акули. Біля виходу з центральної зали є так звана «Немо-зона». Тут стоїть десяток акваріумів, у яких жваво плавають рибки-клоуни.
  По закінченню екскурсії всі втомлені, але щасливі від вражень вирушили додому…
  Протягом подорожі  ми весело та з користю провесли час, всі відчули емоції, передати які важко словами. Було цікаво як дітям, так і дорослим!

Враженнями ділилася В.В. Токова

Фотозвіт за посиланням у Фейсбуці

 

Переглядів: 229