На екскурсію до Білої Церкви….

Для учнів, Новини, Новини з класів

1Учні 8-Б та 9-А класів відвідали м. Біла Церква. Перша зупинка – це Костел святого Івана Хрестителя — колишня культова католицька будівля, яка розташована на історичному ядрі Білої Церкви — Замковій горі. Зараз використовується як органний зал.

Більшість дітей вперше у своєму житті почули звуки органу.

         Наступна зупинка – Олександрі́я — державний дендрологічний парк Національної академії наук України.

Парк розташований на площі 297 гектарівна березі річки Рось. Площа декоративних водойм парку (ставки та р. Рось) становить 21 га. Загальна довжина алей і доріжок становить понад 20 км.

Автором генерального плану забудови парку став французький архітектор Мюффо. Пізніше в парку працювали архітектори та садівники Ботані, Станге, Бартецький, Вітт, Єнс, які втілили в життя проект генплану та заклали основу паркових композицій, використовуючи існуючий лісостеповий ландшафт та природні діброві насадження. Одночасно зі створенням паркових насаджень почалося будівництво резиденції та інших архітектурних влаштувань. Перші роботи розпочалися в 1793 році.                                                                                     

Одним із найцікавіших об’єктів «Олександрії» є Колонада «Луна», виконана у вигляді грецького амфітеатру,   де        проводяться концерти духової та камерної музики.                                              

         Біля «Китайського містка» установлені бронзові скульптури китайського мудреця і китаянки. Існує повір’я, якщо потриматися за бороду мудреця, то можна сподіватися на виконання найпотаємніших бажань.

Музеєм рослин можна назвати  цей парк. На Великій галявині росте 83 види дерев, з яких 17 є представниками місцевої флори, а 66 – завезені. Серед них сімейне дерево Браницьких — чотиристовбурова сосна звичайна, яка росте з одного кореня, а далі, подібно генеалогічному дереву, розгалуджується на чотири стовбури. Неподалік колонади «Луна» знаходиться улюблене дерево графині О. В. Браницької — сосна Веймутова. Серед своєї породи це найстаріше дерево в Україні. Крім дерев, Велика галявина є колискою 97 видів трав, багато з яких знаходяться на межі зникнення і занесені у Червону Книгу.       

         Це був незабутній день…

За матеріалами Штепи І.Д.

Переглядів: 580