Новини ЗНО-2015

Новини, Новини ЗНО

Український центр оцінювання якості освіти надав пакет пропозицій до проекту Умов прийому до вищих навчальних закладів на 2015 рік, роботу над яким розпочала робоча група при Міністерстві освіти і науки. Про це у своєму Facebook повідомив директор УЦОЯО Ігор Лікарчук.
Загалом пропозиції Українського центру оцінювання якості освіти складаються з восьми пунктів, що запропоновані центром для врахування в Умовах прийому до українських вишів у 2015 році. 
Зокрема, у центрі вважають, що всі абітурієнти в 2015 році мають пройти зовнішнє оцінювання не менше як із двох-трьох предметів, одним із яких в обов’язковому порядку є українська мова та література. Також ЗНО має бути обов’язковим для всіх абітурієнтів, які претендують на здобуття освітнього рівня молодший бакалавр (молодший спеціаліст), бакалавр, незалежно від того, після закінчення якого навчального закладу, він бере участь у вступній кампанії.
В УЦОЯО також виступили з ініціативою зробити сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання дійсним лише у рік проведення тестування.
У майбутньому році в центрі пропонують відмовитися від практики встановлення нижнього порогу в 124 бали для бажаючих взяти участь в конкурсі. Натомість, перейти до практики визначення результатів ЗНО за принципом “склав ЗНО / не склав ЗНО” і видавати тим, хто ЗНО не склав замість сертифіката довідку.
Ще однією з пропозицій УЦОЯО є надання права вищим навчальним закладам самостійно визначати нижні і верхні пороги результатів, на основі яких абітурієнти допускатимуться до участі в конкурсі.
В УЦОЯО пропонують відмовитися від включення до переліку предметів, із яких проводиться ЗНО, всесвітньої історії та світової літератури, а також надати можливість абітурієнтам пройти ЗНО з української мови та літератури, математики, англійської мови за тестами двох рівнів складності.
Проте директор Українського центру оцінювання якості освіти скептично оцінює можливість впровадження запропонованих норм до Умов прийому 2015 року.
“На жаль, перше засідання робочої групи не дає підстав для оптимізму. Працівники МОН не дуже налаштовані на реалізацію цих пропозицій. Але відрадно, що ці та інші пропозиції щодо проведення вступної кампанії у 2015 році, сьогодні з ініціативи Л.М. Гриневич та за іі участю, були дуже детально обговорені в Комітеті ВР з питань науки та освіти. Завтра вони будуть презентовані Міністру освіти і науки С. Квіту. У середу робоча група збиратиметься знову. Чекаємо на інформацію про це засідання”, – зазначив Ігор Лікарчук.
Він також нагадав, що відповідно до вимог нового закону “Про вищу освіту”, Умови прийому до ВНЗ мають бути оприлюднені не пізніше 15 жовтня.

Переглядів: 282