Розпочато обговорення програм базової школи

Новини, Скарбничка вчителя

144164058513 лютого стартувало онлайн обговорення навчальних програм для учнів 5-9 класів. У Міністерстві освіти наголошують, взяти участь в оновленні програм та запропонувати потрібні українській школі зміни зможе кожен бажаючий.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, міністерство зробить оновлення навчальних програм максимально відкрито як для професійних спільнот, так і для кожного зацікавленого громадянина.

«Зараз ми вже розпочали підготовку до реформи Нова українська школа, у перший клас якої діти підуть 2018 року. Однак школярі не можуть чекати, тому перші зміни ми повинні забезпечити вже нині», – сказала міністр.

У МОН також зазначають, що одним з головних завдань, що стоїть перед оновленням програм базової школи – подивитись на чинні програми для 5-9 класів під кутом зору компетентнісного підходу, а також щодо їх відповідності віковим особливостям учнів.

«Програми мають бути сформовані таким чином, щоб основні компетенції пронизували увесь зміст освіти і робили його прикладним до життя», – наголошують  у Міносвіти.

Планується, що формування компетентностей має забезпечити основна новація цьогорічного оновлення програм – впровадження наскрізних тем, які проходитимуть через основні предмети. Напрацюванням та визначенням наскрізних тем займатимуться робочі групи, до яких входять вчителі-практики, науковці та представники МОН. Натомість, на онлайн платформі учасники працюватимуть з існуючими програмами, підкреслюючи основні недоліки та пропонуючи структурні зміни.

«Наприклад, наскрізною темою може бути «підприємливість і фінансова грамотність». Якщо така тема буде визначена, то, приміром, під час вивчення матеріалу з математики зміст завдань буде прив’язаний до наскрізної теми: пропонуватиметься сформувати родинний бюджет із використанням математичних знань, що вивчаються, запланувати фінансові витрати на проїзд тощо. Відповідні матеріали, що орієнтовані на формування компетентностей, у нас є. Протягом років незалежності міжнародні донори вкладали у нашу країну багато коштів, започатковувалися проекти, в рамках яких було створено якісні освітні матеріали. Як будуть сформульовані наскрізні теми – залежить від робочих груп, в першу чергу вони виходитимуть із наявних матеріалів», – роз’яснює лілія Гриневич.

Загалом на обговорення виставлено 23 навчальні програми для 5-9 класів.

За словами координатора проекту з оновлення програм Сергія Горбачова, єдиною умовою для внесення пропозицій та участі в обговореннях є дотримання дуже простих правил, суть яких можна сформулювати п’ятьма словами: пропозиції – по суті, обговорення – ввічливе.

«Ми переконані, що реформа освіти має стати пріоритетом та надбанням усього українського суспільства. Саме тому ми робимо це обговорення максимально відкритим та запрошуємо усіх взяти у ньому активну участь», – наголосила Лілія Гриневич.

ПЕРЕЙТИ  ДО  ОБГОВОРЕННЯ

За матеріалами osvita.ua

Переглядів: 667