Школи відновлять початкову військову підготовку

Новини, Новини звідусіль

Петро Порошенко увів в дію рішення РНБО, прийняте ще 12 вересня цього року “Про комплекс заходів щодо зміцнення обороноздатності держави та пропозиції до проекту Закону України “Про Державний бюджет України на 2015 рік” за статтями, пов’язаними із забезпеченням національної безпеки і оборони України”. Про це повідомляє прес-служба президента України.

Серед інших дій, що мають бути здійсненні у сфері обороноздатності держави, уряду доручено вжити заходів щодо відновлення початкової військової підготовки у загальноосвітніх навчальних закладах.

Як відомо, деякі українські школи цього навчального року вже запровадили у навчальний процес предмет “Захист Вітчизни”.

У ході даного курсу школярів ознайомлюють, зокрема, зі стройовою службою, заходами безпеки і діями у надзвичайних ситуаціях, в тому числі і в умовах війни.

Предмет “Захист Вітчизни” передбачає вивчення Міжнародного гуманітарного права про захист жертв війни, стройової і тактичної підготовки, структури і статутів Збройних сил України, військову топографію тощо.

У вересні Міністерство освіти і науки вже звернулось до Міністерства оборони з проханням сприяння в укомплектуванні шкільних кабінетів предмета “Захист Вітчизни” навчальною зброєю, муляжами зброї та боєприпасів, засобами індивідуального захисту з метою більш якісного викладання предмета та військово-патріотичного виховання молоді.

Також в освітньому відомстві вважають за потрібне проведення навчально-польових зборів на базі військових частин з учнями та вчителями, проведення профорієнтаційної роботи та участі у військово-патріотичному вихованні.

Переглядів: 376