Уряд внесе комплексний закон про освіту, – Яценюк

Новини, Новини звідусіль

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, представляючи програму діяльності Кабінету Міністрів на засіданні уряду, розповів про заплановані кроки у напрямі реформування української освіти.
За його словами після прийняття закону “Про вищу освіту” розпочата робота з реалізації його положень. “Тут ми поставили декілька пунктів: перший – це нові правила акредитації та ліцензування; другий – це незалежна оцінка якості освіти”, – зазначив прем’єр. 
“Пригадуєте, була дискусія про те, що давайте позакриваємо вузи. Ми пропонуємо по-іншому – давайте визначимо якість освіти в цих вузах, і ті, які неякісні, відпадуть самі собою, а ті, які якісні, будуть давати не папірці, а реальні дипломи, і будуть давати можливість людям отримувати потім роботу в країні, а не ставати на біржу праці”, – наголосив Яценюк.
Також він повідомив про зміну системи державного замовлення вищим навчальним закладам.
“В цьому році ми повинні повністю змінити систему державного замовлення для навчання у вищих навчальних закладах. Ринок праці і потреби української економіки повинні бути і будуть посередньо прив’язані до державного замовлення, яке фінансується з державного бюджету на навчання відповідних спеціалістів”, – сказав прем’єр, презентуючи програму діяльності Кабінету Міністрів.
“Що треба зробити і що не було зроблено? Це дошкільна, позашкільна, професійно-технічна і середня освіта. І тут Урядом буде внесено комплексний закон України про освіту, який повинен вирішити всі ці нагальні питання”, – сказав Яценюк.
Він також розповів про фінансування науки.
“Науку фінансуємо, тільки в результаті з’являється стоси паперу, а не наукові праці. Так, на превеликий жаль, і за історію незалежної України в нас немає жодного Нобелевського лауреату. Саме для цього Уряд вносить новий закон про наукову і науково-технічну діяльність. Не кількість, а якість. Можливо, нам треба профінансувати одну розробку, але про цю розробку буде говорити весь світ, і вона буде визнана світом, а не фінансувати заробітні плати і комунальні послуги в сотнях науково-дослідних інститутів, які, на жаль, нічого не досліджують, а в більшості своїй витрачають бюджетні кошти”, – наголосив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

Переглядів: 377