Важливо знати батькам! РОТАВІРУСНА ІНФЕКЦІЯ

Новини, Школа батьківства

Є особливий вид кишкового збудника – ротавірус, для якого характерним є збільшення випадків захворюваності в холодну пору року (листопад-квітень). Незважаючи на те, що захворювання має сприятливий результат і триває не більше 4-7 днів, існує ряд ускладнень, які можуть виникнути при відсутності лікування ротавірусної інфекції у дітей. Ротавірусна інфекція, відома також як «кишковий грип», належить до групи гострих кишкових інфекцій. Захворювання розвивається стрімко, найчастіше на тлі повного благополуччя. Як правило, ротавірусна інфекція характерна для дітей молодшого віку (від 6 місяців до 2 років), проте дорослі також можуть захворіти. Багаторічний досвід показує, що найчастіше хворіють діти, які щодня мають тісний контакт один з одним. Спалахи ротавірусної інфекції характерні для окремих груп дітей, наприклад, в дитячому саду, оздоровчому таборі, школі і т.д. Для того щоб призначити правильне лікування ротавірусної інфекції дитині, необхідно мати уявлення про збудника і симптомах захворювання. Де і як можна заразитися? Захворювання викликає ротавірус, переважним місцем існування якого є слизова оболонка стінки тонкого кишечника. Джерелом захворювання може стати, як хвора людина, так і вірусоносій. Вже в перші дні після зараження, хворий починає виділяти збудника в навколишнє середовище разом з випорожненнями. Основний шлях зараження – фекально-оральний. Ротавірус проникає в організм дитини через погано оброблені продукти, немиті руки або чужі іграшки, обсіменені збудником кишкового грипу. Ротавіруси стійкі до впливу низьких температур, а також прекрасно себе почувають в хлорованій воді. Крім шлунково-кишкового тракту, ротавіруси можуть вражати верхні дихальні шляхи, викликаючи симптоми запального характеру. Отже, зараження повітряно-крапельним шляхом також має місце бути. Як проявляє себе ротавірусна інфекція? При лікуванні кишкового грипу у дітей, слід враховувати, що ротавіруси мешкають і розмножуються в клітинах слизової оболонки шлунково-кишкового тракту. Збудник вражає стінки шлунка і кишечника, викликаючи симптоми гастроентериту. У результаті гостро вираженого запального процесу, відбувається порушення травлення і всмоктування їжі, що неминуче призводить до появи симптомів інтоксикації, диспепсичних розладів і зневоднення організму. Захворювання може мати початок, подібна за симптоматикою із звичайною застудою. У дитини з’являються набряк слизової носоглотки, нежить, першіння в голі. Саме з цієї причини кишковий грип не завжди просто діагностувати, особливо враховуючи його сезонність течії. Дуже часто буває так, що замість того, щоб лікувати ротавирусную інфекцію у дитини, педіатр помилково призначає типову для респіраторних захворювань терапію. Основні симптоми ротавірусної інфекції: переймоподібні болі в животі; підвищення температури тіла в межах 38 градусів C багаторазова блювота (до 4 разів на добу); діарея (стілець жовтуватого відтінку, з неприємним кислим запахом); загальна слабкість і нездужання. Основні етапи лікування ротавірусної інфекції у дітей Специфічної терапії кишкового грипу не існує, тому лікування ротавірусної інфекції у дітей спрямоване на усунення симптоматики та профілактику зневоднення. Як правило, тільки один з 40 захворілих дітей потребує лікування рота вірусної інфекції в умовах стаціонару. ВАЖЛИВО! При стійкому підвищенні температури тіла, нестримної блювоти або багаторазовою діареї, госпіталізація та лікування ротавірусної інфекції у дітей в умовах стаціонару є обов’язковим! Наявність даних симптомів призводить до стрімкого зневоднення організму – станом, яке загрожувало здоров’ю дитини. Нормалізація температури. Якщо температура тіла не перевищує 38 градусів, цілеспрямовано її знижувати не рекомендується, так як саме при досягненні таких показників ротавірус гине.