Відвідування вистави…

Для учнів, Новини

1485772087_9

В Будинку культури ім. І. Кулика  делегація з польського міста-побратима Бидгощ  презентувала спільний проект – двомовну, польсько-українську виставу під назвою «ДУБ». Серед глядачів були й учні 10-У класу нашої школи. Вразила неординарність постановки та втілення режисерського задуму.

Над її сценарієм та постановками працювали десять старшокласників черкаської гімназії №1 та стільки ж школярів із Бидгоща. Координував їхню роботу філолог, славіст, заступник керівника «Клубу друзів України» Рафал Марцінковський.

Постановка заснована на реальних подіях, які відбулися в Бидгощі відразу після подій Майдану. Тоді до них завітав український письменник Юрій Андрухович та висадив символічне дерево – дуб. Але дуже скоро його зламали. Це й надихнуло до створення такого проекту: через виставу примирити два народи. У спектаклі розглядається проблема історичної пам’яті, яка має бути платформою для побудови добросусідських відносин між поляками та українцями. А ще – це намагання звести мости між двома народами на основі спільних цінностей, їхнього прагнення до свободи та незалежності.

Цю виставу також побачать жителі міста Кропивницький, Київ та жителі Кременчука.

За матеріалами Українець І.К.