Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років.
Запроваджуючи цю пам’ятну дату, Україна прагнула доєднатися до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні, пошанування всіх борців із нацизмом та жертв війни. А також – нагадати, що війна розпочалася внаслідок домовленостей між двома тоталітарними режимами: націонал-соціалістичним (нацистським) у Німеччині й комуністичним в СРСР. У 1939–1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.
З нагоди відзначення пам’ятної дати вчителі історії, класні керівники провели години спілкування з дітьми. Під час яких в котре обговорили історичні довідки, переглянули документальні хроніки, виготовили маки-пам’яті та хвилиною мовчання вшанували усіх, хто загинув захищаючи територіальну цілісність держави в роки Другої світової війни та війни сучасності. Вчитель історії Марія Прядко продовжує проводити екскурсійні заняття з учнями школи у музеї оборони м. Черкаси.