Ток-шоу

Для учнів, Новини, Новини з класів, Скарбничка вчителя, Шкільні новини

В Україні у вівторок, 14 грудня, вшановують пам’ять учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Пам’ятний день було започатковано указом президента від 10 листопада 2006 року.

6 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. сталася найбільша техногенно-екологічна катастрофа сучасності – на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.

Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише територію сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.

У результаті катастрофи позбулися домівок понад 115 тис. мешканців Прип’яті та Чорнобиля, районних центрів та сіл 30-ти кілометрової зони. Радіонуклідами було забруднено  2300 населених  пунктів, на території яких проживало близько 2,5 млн осіб. Медицина і статистика не можуть встановити точної кількості жертв, але прямі й опосередковані людські втрати, кількість тих, хто помер чи став інвалідом, вимірюється сотнями тисяч.

“Нині в Україні 1,7 мільйона осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з яких понад 185 тисяч ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС та близько 56 тисяч осіб з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи”, – тому, в цей день ми віддаємо належне людям, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію ХХ століття, що сталася 26 квітня 1986 року.

Учнями 11М класу та вчителем фізики Токовою В.В. було проведено ток-шоу «Чи може атом бути мирним?», де учні виступили з власними, обґрунтованими думками «За» та «Проти» щодо використання атомної енергії. 

“Частки радіоактивних речовин, що потрапили назовні внаслідок аварії на четвертому реакторі АЕС, на жаль, розпадатимуться ще довгі роки. Але людська пам’ять і шана героям Чорнобиля за їхній подвиг і самопожертву не обмежені в часі та житимуть вічно.»

Захід провела вчитель фізики Токова В.В.

Фотоматеріали заходу

Переглядів: 249