День рідної мови 10-М

Для учнів, Новини, Новини з класів, Шкільні новини

Українська поетеса Ліна Костенко влучно відмітила: «Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову». Знати, берегти рідну мову – це обов’язок кожної людини.

Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року.  З нагоди святкування учні 10 М класу спробували себе в ролі знавців рідної мови, взявши участь у мовознавчій вікторині. Кожна команда повинна була творчо презентувати себе, а потім отримати якнайбільше балів у різних турах: фонетичному, морфологічному, синтаксичному та орфографічному. В класі відчувалася жвава конкуренція, завзятість, бажання перемогти. Учні досить вдало справлялися із завданнями, а також помічали, що певний матеріал варто підучити, щоб вдосконалити свої знання.  Також учні Кодь Марія та Дігтяренко Назар підготували відеопрезентації, приурочені Міжнародному дню мови.
Знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини. Народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не плекає її, не може розраховувати на гідне місце в суцвітті народів.

Інформацію надала Величко Т.В.