Президент школи

    Упродовж останніх років активно розпочало свою діяльність шкільне учнівське самоврядування під гаслом «Самі вирішили – самі зробили – самі відповідаємо!» на чолі з Президентом школи, куди входять найбільш творчі, ініціативні, здібні старшокласники, які є лідерами у своїх класних колективах.
18 листопада 2010 року за результатами волевиявлення учнів 7-10 класів і педагогічних працівників школи новообраним Президентом школи став Сердитий Антон. Президент школи співпрацював із такими міністерствами: освіти та науки; дисципліни та порядку; культури та дозвілля; охорони здоров’я, спорту і туризму; суспільно корисної діяльності; міністерством зв’язків із громадськістю; юстиції та права; санітарно-господарської діяльності. Крім того, поступово відновлюють свою роботу прес-центр, Рада Справедливих, Трамплін-банк шкільних ініціатив. За час активної роботи членів парламенту було створено та затверджено Статут Учнівського самоврядування. Президент школи Сердитий Антон, активно співпрацюючи  із педагогом-організатором школи Т.Г. Середою та шкільним активом, створили Конституцію школи, яка стала офіційним документом шкільного самоврядування та й усієї школи загалом.

525FHrqvHUo-1024x576А вже 11 грудня 2014 року новообраним Президентом школи стала Анастасія Погорельська, учениця 9-М класу, активна, творча, багаторазовий переможець різноманітних конкурсів і олімпіад, яка й надалі продовжуватиме налагоджувати плідну роботу шкільного самоврядування. 6 лютого 2015 року відбулася уроиста інавгурація новообраного Президента школи та представлення нового складу парламенту, які надалі працюватимуть у творчому тандемі. Отож, успіхів усім!!!

ВИТЯГ ІЗ ЗАКОНУ “ПРО ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА ШКОЛИ”

Стаття 1. Основні засади виборів Президента школи
1. Президент школи обирається учнями та педагогічними працівниками  школи на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.
2. Строк повноважень Президента школи – 2 роки.
Стаття 2. Загальне виборче право
1. Вибори Президента школи є загальними. Право голосу на виборах Президента школи мають учні школи, які на день виборів вступили до сьомого класу, та педагогічні працівники Черкаської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 Черкаської міської ради Черкаської області.
2. Будь-які прямі або непрямі привілеї або обмеження виборчих прав учнів і вчителів  школи за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками забороняються. Не допускаються обмеження щодо участі учнів і вчителів у виборчому процесі, крім обмежень, передбачених цим Законом.
3. Учні та педагогічні працівники школи, які мають право голосу, є виборцями.
Стаття 9. Право бути обраним
1. Президентом школи може бути обраний учень школи, який на день виборів досяг віку в чотирнадцять років, є активним учасником шкільних справ, має добрі оцінки зі шкільних предметів та володіє державною мовою.
2. Має добрі оцінки зі шкільних предметів за цим Законом означає:
1) має хоча б дві десятки у табелі (свідоцтві, атестаті) зі шкільних предметів;
2) решта оцінок мають бути не нижче середнього рівня.
3. Не може бути висунутим кандидатом на пост Президента школи учень, який має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята у встановленому законом порядку.
4. Одна й та сама особа не може бути Президентом школи більш як два строки підряд. Особа, яка двічі підряд обиралася на пост Президента школи, не може бути висунута кандидатом на цей пост.
5. Особа, повноваження якої на посту Президента школи були припинені достроково, не може бути висунута кандидатом на пост Президента школи на позачергових виборах, призначених у зв’язку з вказаним припиненням повноважень.
Стаття 10. Право висування кандидата на пост Президента школи
1. Право висування кандидата на пост Президента школи належить учням школи, які мають право голосу. Це право реалізується ними через класні збори, на яких виноситься рішення про висування власного кандидата, а також самовисуванням у порядку, визначеному цим Законом.
2. Клас може висунути лише одного кандидата на пост Президента школи.

Переглядів: 3 685