Вчителів початкових класів

Чумак О.А.
Правдюк Л.П.
Шпетна Т.В.

В минулому 2014-2015 навчальному році методичне об’єднання вчителів початкових класів працювало над проблемною темою “Формування основних життєвих компетентностей учнів початкової школи”.

Протягом року проведено 5 засідань МО вчителів початкових класів. У період між засіданнями обговорювалися творчі звіти вчителів, що атестуються (Колосова А. І., Кудря В. В.), вивчалися й упроваджувалися в практику досягнення психолого-педагогічної науки, перспективного педагогічного досвіду. Педагоги вивчали якість знань, умінь і навичок учнів, рівень їх вихованості. Проводились учнівські конкурси, тижні педагогічної майстерності, бесіди за «круглим столом», методичні оперативки тощо.

Протягом навчального року молодші школярі брали участь у різноманітних конкурсах:

• конкурс знавців рідної мови ім. П. Яцика;
  • шкільні та міські конкурси з математики, української мови та природознавства;
  • шкільні конкурси малюнків;
  • шкільні конкурси читців творів Тараса Шевченка та Василя Симоненка;
  • Всеукраїнський математичний конкурс “Кенгуру”;
  • конкурс “Розумник”;
  • конкурс “Патріот”.

На міському конкурсі юних знавців природознавства учень 3-А класу Бакунов Максим (вч. Кудря В. В.) посів ІІІ місце.

На конкурсі “Розумник” відзначено як найкращі роботи учнів Брикси Камілли (вч. Кудря В. В.), Омельченко Катерини (вч. Шпетна Т. В.), Полонського Данііла (вч. Правдюк Л. П.).

Вчителі теж постійно працюють над самовдосконалення педагогічної майстерності. Протягом року брали участь у міських МО. У школі проходять предметні тижні, де вчителі кафедри показують свою творчу майстерність.

Уроки вчителів початкової школи відрізняє високий професійний рівень педагогічної майстерності, творча активність учнів, демократичний стиль спілкування.

Вчителі Правдюк Л. П., Чумак О А., Кудря В. В., Колосова А. І. провели відкриті уроки для слухачів курсів ЧОІППОП, де показали високу майстерність і творчий підхід у проведенні уроків, використовуючи інноваційні методи навчання.

Шпетна Т. В., Колосова А. І., Кудря В. В. брали участь у  семінарі-практикумі для вчителів початкових класів “Культура незгоди в період соціокультурних змін” за участю філософа, письменника, громадського діяча Е. А. Пінковської.

Творча група вчителів “Школа культури здоров’я” (Колосова А. І., Кудря В. В., Канельська В. М., Прилуцька Л. О.) на виставку “Зернини досвіду-2015” підготували посібник “Здоров’я і мистецтво. Вплив творів мистецтва на збереження і зміцнення здоров’я молодших школярів”. Роботу було відібрано на обласну виставку “Освіта Черкащини-2015”, а творчу групу нагороджено дипломом Інституту педагогічних працівників за представлені на виставку матеріали, які мають високий рівень методичного забезпечення.

Шпетна Т. В., Ділягіна P. O., Канельська В. М. є активними членами творчої групи гуманної педагогіки. Беруть участь у обласних і Всеукраїнсьих педчитаннях з гуманної педагогіки.

Правдюк Л.П. є членом обласної творчої групи «Дидактичні основи організації урочної та позаурочної навчально-дослідницької діяльності молодших школярів».

Колосова А. І. є членом обласної творчої групи “Збереження і зміцнення здоров’я молодших школярів”.

Творча група учителів початкової школи продовжила роботу над систематизацією програмного забезпечення для проведення уроків з мультимедійною підтримкою.

Вчителі МО взяли активну участь у обговоренні змін до програми та Проекту нової редакції програми.

Вчитель Колосова А. І. є учасником апробації підручника «Українська мова», 2 клас, для загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням українською мовою (авт. Вашуленко М. С., Дубовик С. Г. ).

Вчителі початкових класів постійно дбають про розвиток творчих здібностей молодших школярів.

Використання різних форм організації навчально-виховного процесу дозволило учителям підвищити в учнів інтерес до навчання, а завдяки використанню ІКТ – покращити результативність навчання.

Аналіз роботи педагогів, членів МО дає підстави зробити висновок, що завдання, які випливають із науково-методичної проблеми об’єднання, в основному виконано.

У 2015/2016 н.р. МО початкових класів ставить перед собою такі основні завдання:

1. Спрямування роботи на забезпечення високого рівня викладання, формування в учнів практичних умінь і навичок.
  2. Формування основних життєвих компетентностей.
  3. Удосконалення форм і методів роботи на уроках, творчо ставитися до кожного уроку, впроваджуючи в практику досягнення педагогічної науки.
  4. Систематично знайомитися та впроваджувати в практику сучасні освітні технології та інновації.
  5. Регулярно проводити огляди новинок методичної та художньої літератури, періодичних видань.
  6. Проводити індивідуальну роботу з обдарованими учнями і учнями, які не встигають.
  7. Використовуючи різні засоби, форми і методи навчання, виховувати в учнів любов до рідної мови, повагу до культури і традицій свого народу, інших народів світу.
Переглядів: 2 748