День української писемності-2022 у 8-Ф класі

Без категорії, Для учнів, Новини, Новини з класів, Події, Шкільні новини

9 листопада, всупереч різним життєвим складнощам, завжди був для нас святковим днем. Адже країна відзначає День української писемності та мови. Цьогоріч свято з присмаком війни стало ще більш актуальним і доречним, адже мова – зброя цивільних у війні проти агресора.

Тож день 8-Ф класу почався із вишиванок, гарного настрою та неодмінно віри в перемогу нашої Батьківщини. До того ж саме цього дня школярі та студенти беруть участь у конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика. Людини, яка, емігрувавши за кордон, до кінця своїх днів підтримувала українську освіту та культуру.

До свята писемності учні 8-Ф класу створили мотиваційне відео разом із вчителем  української мови та класним керівником водночас Тетяною Григорівною Середою та взяти участь у міській акції #черкасипоетичні.

Також всі ми разом активно долучилися до обласної патріотичної вікторини, присвяченої Дню української писемності та мови, ініційованої Черкаським обласним центром туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради й отримали заслужені дипломи.

А ще протягом тижня проводили мовні вікторини, брейншторми, квести. І перевіряли власні знання, і сміялися, і гралися разом!

Та найважливішою подією цього дня для нас стало написання Диктанту національної єдності. Для нас це вже традиція. І вона не про те, щоб усе написати правильно й без помилок (хоча і до цього прагнемо). А про те, щоб долучитися до всеукраїнської акції, коли кожен і кожна є важливою  часточкою незламної Нації, яка бореться за місце на планеті. А коли текст читає видатна Ада Роговцева, серце завмирає ще більше.

Цьогоріч диктант був, як ніколи, емоційно складним для написання. Бо він про дім, твій дім, який сьогодні втратило багато українців… Той дім, який неодмінно відбудуємо і відреставруємо…. Той дім, який притягує теплом, любов’ю, безтурботним сміхом і запашним узваром…Та головне – це місце сили і пам’яті роду. І так буже довіку! І ми так само точно знаємо, що він вистоїть, виборсається, дочекається  схвильованого вигуку наших Героїв: “Я вдома!”

Емоціями ділилася Тетяна Середа, вчитель укр. мови 8-Ф класу