З днем української хустки, друзі!

Для учнів, Наші вітання, Новини, Новини з класів, Події, Скарбничка вчителя, Шкільні новини

   Починаючи з 2019 року, щорічно 7 грудня в Україні відзначають чудове свято – День української хустки. А ще сьогодні вітаємо усіх Катрусь, Катеринок із днем янгола!

   Щороку у класі ми завжди влаштовували святкування в цей день, хусткувалися. Сьогодні ж, на дистанційці, лише переглядаємо старі фотографії та мріємо про прийдешні свята у мирній Україні! Тож давайте трішки згадаємо історію та переглянемо наші яскраві фото!

   Українська хустка є символом нашого народу, оберегом, який символізує вірність у любові та свободу, вірність традиціям і патріотизм. Хустка – незмінний супутник в житті прекрасної половини людства, оспіваний в піснях.

   Насправді хустка відома на всій території України, починаючи з часів Київської Русі. Вона була поширена в козацьку епоху та дійшла до наших днів. Згодом змінювалися тільки кольори, а хустка залишалася хусткою. Сьогодні хустки повертаються в моду. Їх використовують в своїх колекціях як українські, так і закордонні дизайнери.

Ми підготували для вас підбірку цікавих фактів про українську хустку…

  1. Хустка завжди вважалась оберегом. Якщо хлопець збирався в далеку дорогу, дівчина давала йому свою хустку, як знак того, що чекатиме його. З нею також пов’язано чимало народних обрядів та ритуалів. Наприклад, якщо у сім’ї хворіло немовля, його сповивали у мамину хустку. Якщо думали, що дитину зурочили, її обличчя витирали сподом спідниці або виворотною стороною ношеної хустки. За традицією, це мало оберігати малюка від хвороб та злих думок і очей.
  2. Хустка була основним головним убором, який жінки носили протягом цілого року. Влітку носили лляні, ситцеві чи шовкові, а взимку — вовняні.

Після того, як дівчина вийшла заміж, їй було заборонено з’являтись на людях з непокритою головою, а тим більш — з розпущеним волоссям. У народі це називали «засвітити волосся».

  1. Значну роль відігравала хустка під час весілля. Якщо хлопець мав серйозні наміри щодо дівчини(одружитись із нею), він дарував їй дорогий подарунок — чоботи, намисто або хустку. Потім нею «покриватимуть» молоду на весіллі.

Покриття голови молодої – настільки ж важливий ритуал, як і розплітання коси. Весільний коровай дружби також обов’язково несли на хустці, а його шматочки роздавали гостям за допомогою маленьких хусточок — не «голими» руками.

  1. Хустка була«індикатором» соціального статусу жінки. Незаміжні дівчата зазвичай носили вінки або стрічки у волоссі і їм було необов’язково покривати голову. Якщо ж вони одягали хустку, то зав’язували її вінкоподібно. Після весілля дівчина обов’язково починала покривати голову.

Відповідно до віку, вони також поділялись за кольорами. Молоді дівчата обирали світлі, яскраві хустки (також білі), старші жінки — темні. Вдови були зобов’язані носити чорні головні убори.

  1. Також хустка позначала рівень достатку сім’ї. Її тканина та оздоблення свідчили про те, наскільки заможного чоловіка або придане мала жінка. Забезпечені панянки носили хустки з натуральної вовни або шовку.
  2. В залежності від регіону, жінки використовували різні способи зав’язувати хустки. Наприклад, на Півночі її в’язали під підборіддям, а кінці зав’язували на маківці. На Київщині кінці хустки обгортали навколо шиї та зав’язували на потилиці. На території Середнього Подніпров’я хустку драпірували довкруги голови, але так, щоб залишити відкритим денце очіпка.

Хустки бували фабричними та домотканими. Як правило, їх виготовляли власноруч або купували у жінок, які вміли це робити. Тож із днем української хустки, друзі! З днем Катерини! Наш генетичний код незнищенний!!!

Цікаві факти збирали учні 8-Ф класу

НАШЕ ВІДЕОВІТАННЯ ТУТ 

Переглядів: 131