Бій під Крутами…

Для учнів, Новини, Скарбничка вчителя, Шкільні новини

Щорічно 29 січня відзначають річницю бою під Крутами, знову і знову повертаючись до бою між українськими військовими курсантами та військами червоної армії під командуванням капітана Муравйова під Крутами.

29 січня 1918 року на залізничній платформі в Крутах до 520 українських вояків і студентів з 16 кулеметами та однією гарматою дали бій росіянам, які мали десятикратну перевагу в живій силі, бронепотягах та артилерії. Бій під Крутами тривав близько шести годин, у ньому загинули від 70 до 100 бійців з української сторони. Втрати більшовицьких військ тоді сягнули 300 людей. Українці затримали росіян на чотири дні, що дало змогу укласти Берестейський мирний договір. Яким був 1918 рік в історії України, що насправді сталося того дня та чому протягом понад ста років після бою крутян називають Кіборгами 1918 року…

Саме про це йшла розмова з учнями 11 класу, а після неї було переглянуто кінострічку «Крути 1918». Також цей художній фільм переглянули учні 10 класу. Ми маємо пам’ятати, що українці сильна нація, яка не дозволить знищити її та буде до останнього захищати свої кордони.

Матеріал взято з інтернет-джерел

Переглядів: 44