День пам”яті жертв Холокосту

Без категорії, Для учнів, Новини, Скарбничка вчителя, Шкільні новини, Школа батьківства

Голокост- одна з найстрашніших трагедій Другої світової війни.

У Європі було знищено 6 мільйонів євреїв. Понад 1,1 мільйона- діти. Найбільше було вбито в концтаборі Аушвіц, біля мільйона…

Один із напрямків гітлерівського терору в роки війни відзначався расистською теорією нацистів. Винищення “неповноцінних” народів стало одним із напрямків політики Берліну.

“Акції зачисток”, які проводилися айнзатцгрупи після вступу німецьких військ, відбувалися в Україні поряд із іншими європейськими країнами. Лише в Галичині жертвами нацистської політики стали 610 тис. євреїв. У невеличкому містечку Бердичів протягом серпня-листопада 1941 року було розстріляно, закопано близько 30 тис. місцевих євреїв. Фактів знищення єврейського народу сотні, лише за період з 1941 до 1945 року на українських землях загинуло 3 млн. цивільних осіб, з яких близько 900 тис. євреїв, що проживали в Україні.

У період Голокосту були вбиті приблизно 500 тис. циган.

У 1953 році вшанування пам’яті жертв і героїв Голокосту рішенням Кнесету було впроваджено Почесне звання “Провідники героїв світу”. Серед українців це звання отримали 2573 особи.

25-28 січня у школи відбулися заходи щодо вшанування пам’яті жертв Голокосту. У фойє школи створено експозицію “27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту”. У класах пройшли Хвилини памяті та бесіди, під час яких учням учергове розповіли про трагічні події років Другої світової війни.

Інформацію надала М.А. Прядко