Умови безкоштовного навчання в Польщі

Для учнів, Новини

study_in_poland_leman_2016_111.pngНа теренах інтернету опубліковано багато інформації, стосовно навчання в Польщі. Оскільки польська освіта набуває все більшої популярності серед української молоді, то не дивно, що цей напрямок приваблює багато солідних і невеликих компаній, фірм «одноднівок» та й просто відвертих шахраїв, які не проти швидко підзаробити.

Власне з останніми найчастіше пов’язані голослівні висловлювання та міфи, що потім неправильно розтлумачуються суспільством. Тому актуальним постає запитання на яких умовах українці можуть безкоштовно здобувати вищу освіту в Польщі.

Кому доступне безкоштовне навчання в Польщі?

1. Звичайно, у вас є така можливість, якщо ви маєте «Карту поляка». Для таких українців, які мають історичне коріння з польською державою, доступне безкоштовне навчання за державний кошт на загальних підставах разом із польськими громадянами. Умови вступу повністю залежать він навчального закладу. Найчастіше це конкурс атестатів з профільних предметів (якщо прагнете вступити на медичний, то найбільше значення мають оцінки з біології, хімії) або співбесіда з абітурієнтом. Результат вступу залежить від рівня вишу і конкуренції на конкретний напрямок. Для деяких університетів він сягає 95%.

2. Кожен іноземець, у тому числі й українець, має право претендувати на безкоштовні місця, на які виші оголошують набір. Кількість таких безоплатних місць для іноземців залежить від навчального закладу, проте зазвичай це число варіюється в межах 1-2 місця на факультет. Однак кількість претендентів на одне безкоштовне місце сягає 70 осіб, тому конкуренція тут більш ніж жорстка. Перемагає найкращий.

3. Ректорська стипендія – це ще один шанс безкоштовно навчатися в польському вузі, проте з нею найбільше непорозумінь. По-перше, отримується вона лише після вступу та навчання в закладі не менше 1 семестру. По-друге, ректорська стипендія – це не реальні гроші, які видаються студенту на руки, це часткове або повне звільнення від оплати за навчання у виші. Розмір стипендії, можливість її отримання – індивідуальні і залежать від конкретного навчального закладу. По-третє, для отримання стипендії є лише декілька підстав:

  • дуже хороші результати в навчанні, які значно вищі середнього рівня;
  • соціальна стипендія – надається тим, хто доводить документально про значне погіршення фінансового становища його сім’ї;
  • вагомі результати в спорті, неодноразові виступи на змаганнях за виш.

4. Гранти на рівні державних фондів та декілька стипендіальних програм від фондів, окремих вишів чи міст (наприклад, проект Teraz Wroclaw, стипендії від Міжнародного Вишеградського Фонду, програма обміну студентами Erasmus, що надає можливість безкоштовного навчання лише на 1-2 семестри). Уряд Республіки Польща щорічно надає гранти на навчання та стажування талановитим українським студентам та абітурієнтам, проте кількість місць обмежена. Наприклад, гранти на навчання на ступінь магістра у 2015/2016 н.р. надавались лише 2-м особам.

Як бачимо з переліку, безкоштовне навчання в Польщі можливе, проте швидше для обраних та українців з польським корінням. Тому варто задуматись та бути дуже обережними з особами, які вам пропонують стовідсотковий вступ до польського вишу на безкоштовне навчання. Найчастіше, це просто маркетинговий трюк нечесних посередників.

Отримати професійну консультацію з усіх питань, що стосуються прийому на навчання в університети Польщі, отримання польської візи, а також вивчення польської мови в Україні та Польщі, ви можете у спеціалістів Польсько-української програми «ОсвітаПоль».

За матеріалами osvita.ua

Переглядів: 783