Всеукраїнська учнівська мовна конференція

Для учнів, Новини, Новини з класів

Відбулася VIII Всеукраїнська учнівська мовна конференція «Мовне питання в контексті сучасної доби».

Обговорення ключових питань відбувалися у формі «подіумної» дискусії. У роботі конференції взяли участь 26 учнів та 21 учитель із 14 навчальних закладів міст Черкас, Сміли,  Канева. Серед поважних гостей заходу були: методист Черкаського міського методичного кабінету установ освіти Чмигова Олена Олександрівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри українського мовознавства та прикладної лінгвістики Черкаського національного університету ім.. Б.Хмельницького Красовська Олена Михайлівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови та загального мовознавства ЧНУ Боть Людмила Петрівна; поетеса, прозаїк, літературознавець, кандидат педагогічних наук, доцент Коваленко Валентина Михайлівна; редактор радіомовлення філії регіональної суспільної телерадіокомпанії України Хорошко Ольга, старший редактор редакції інформаційно-аналітичних програм радіо філії регіональної суспільної телерадіокомпанії України Філенко Ірина; старший викладач кафедри професійного розвитку педагогів КНЗ «ЧОІПОПП» Ющенко Людмила Олександрівна, директор інформаційного агентства «Вичерпно» Анастасія Чубіна.  Розглядалися питання мовної поведінка українців у сучасному освітньому просторі, мови в сучасній українській сім’ї, суспільного аспекту мовної поведінки українців та мовлення українських засобів масової інформації. У ході конференції   науковці, журналісти  та учні мали змогу висловити власне бачення окреслених мовних питань. Традиційно в ній взяли участь й учні нашої школи. Цьогоріч школу представила учениця 11- У класу Кадук Катерина, керівник Українець І.К. – вчитель української мови. Катя виступила  у ході обговорення й отримала сертифікат учасника конференції.

За матеріалами Українець І.К.