День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Для учнів, Новини, Шкільні новини

18 травня  –  День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Цього дня 1944  радянська влада розпочала операцію з депортації кримських татар, закинувши їм масове дезертирство та співпрацю з ворогом. З півострова було виселено понад 200 тисяч осіб. За даними Українського інституту національної пам’яті за перші роки після переселення від голоду, виснаження і хвороб померли, за різними оцінками,  понад 46% всіх депортованих. Серед померлих за перший рік майже половина – діти до 16 років.  

Понад 20 років радянська влада повністю заперечувала злочинний характер своїх дій. У 1967 році Верховна Рада СРСР визнала необґрунтованість тотального звинувачення кримських татар, але вони так і не отримали права повернутися до Криму. Заборона діяла до 1989 року.

Верховна Рада України Постановою від 12 листопада 2015 року № 792-VIII «Про визнання геноциду кримськотатарського народу» визнала депортацію з Криму кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу.

18 травня учні школи вшанували пам’ять  жертв геноциду кримськотатарського народу, приєдналися до загальноукраїнської хвилини мовчання, на будівлі школи було приспущено прапор України. Ми пам’ятаємо….

Переглядів: 49